Освітлення у гроубоксі

Для забезпечення оптимальних умов життєдіяльності рослини гроверу необхідно пам'ятати про ключові потреби культури. Правильне освітлення в гроубоксі – ось один з головних стовпів, на якому стоїть вдалий грів. i>

Світло відіграє важливу роль на всіх етапах життєвого циклу рослин, тому важливо підійти до вибору спеціалізованого обладнання з належною часткою відповідальності.

Чому так важливе світло в гроубоксі

Культивація рослин в умовах закритого ґрунту передбачає штучне створення умов, максимально наближених до умов природного середовища. Для цього важливо купувати якісне спеціалізоване обладнання та ретельно стежити за змінами ключових показників, таких як освітлення, температура, вологість тощо.

Будь-яка рослинна культура активно бере участь у процесі фотосинтезу. Для всіх хіміко-біологічних реакцій всередині організму потрібна певна кількість світла.

Якісне освітлення дає енергію для розвитку рости, стимулює вегетацію, оптимізує процес цвітіння та дозрівання суцвіть. 

Нестача світла ставить під загрозу не тільки здоров'я культури та потенційно можливу кількість врожаю, а й саме життя чагарника.


Поговоримо про спектр світла

У масовій культурі популяризується образ гровера, який вирощує ялинки під рожевою чи фіолетовою лампою. Це не данина моді – це біологічно обумовлений процес, про який ми сьогодні поговоримо.

Сонце як універсальне джерело світла здатне випромінювати повний спектр квітів, що позитивно позначається на зростанні рослин. У певний момент вегетативного розвитку культура потребує того чи іншого спектру світлових променів, які вона споживає із сонячного світла.

Застосування спеціалізованого освітлювального обладнання дозволяє відтворювати за умов гроубокса природне сонячне світло, що позитивно впливає на життєвий цикл культур. Варто зазначити, що представники автоквітучих сортів можуть активно рости і виробляти суцвіття за будь-якого спектру світла. Тим не менш, використання освітлювальних приладів різного кольору збільшує обсяг та якість урожаю.

  • Так, наприклад, під час активної вегетації (фаза росту) рослина потребує синього кольору. Синє освітлення в гроубоксі зміцнює організм рослини, стимулює ріст і розвиток листової маси, формуючи міцну крону.
  • Переходячи в стадію активного цвітіння, культура починає відчувати потребу у червоних світлових хвилях, які стимулюють процес утворення суцвіть та сприятливо впливають на формування врожаю.

Оптимальна кількість світла для рослин у гроубоксі

Тривалість світлового дня відрізняється залежно від сорту рослини та фази її життєвого циклу. Універсальними формулами співвідношення світлого та темного часу доби прийнято вважати такі: 24/0, 22/2, 19/5, 18/6.

Для автоквітучих сортів найчастіше застосовується останній варіант. На думку досвідчених гроверів, режим 18/6 дає рослині максимальну кількість енергії для швидкого розвитку і водночас дозволяє організму відпочити. Загальна рекомендація така – тривалість світлового дня має становити від 18 до 24 години на добу.

Проте, грів – це нескінченний експеримент та пошуки найбільш вдалих варіантів культивації. Деякі гровери дотримуються своїх формул, які, на їхню думку, успішно зарекомендували себе.

Щодо фотоперіодичних сортів, то тут теж все індивідуально – тривалість світлового дня може змінюватись в залежності від сорту рослини та індивідуальних уподобань гроверу. Але, здебільшого, фотикам підходить формула 12/12, яка рівномірно поділяє денні та нічні години на добу.

Контроль за тривалістю світлового дня розтишки може здійснюватися вручну або автоматично (для цього слід придбати спеціалізоване освітлювальне обладнання з таймером).

Переходимо до головного: вибираємо лампу

При індорній культивації основним джерелом світла є спеціалізовані лампи. Сучасний ринок обладнання та аксесуарів для грова наповнений унікальними моделями. У широкому асортименті товарів не дивно заблукати навіть досвідченому коноплеводу.

При виборі освітлювального обладнання орієнтуйтеся на те, якого розміру ваш гроубокс. Виходячи з параметрів конструкції, можна підібрати оптимальну модель, яка забезпечуватиме рослини належною кількістю світла.

Існуючі моделі ламп можна розділити на три основні групи:

  • Люмінесцентні (вони ж лампи денного світла або ЕСЛ-лампи). Це бюджетне освітлення для гроубокса за доступною ціною. Мінус даного типу ламп у тому, що вони мають відносно коротким терміном експлуатації.
  • Світлодіодні (ЛЕД-лампи). Широко використовуються для культивації розсади. Відомі своєю економічністю щодо споживання електроенергії, проте мають досить високу собівартість.
  • Натрієві та металогалоїдні (ДРІ, ДНат, ДНаЗ). На думку багатьох гроверів, це унікальне співвідношення вартості та високих експлуатаційних характеристик.

Придбати обладнання для освітлення гроубоксу ви можете у будь-якому спеціалізованому магазині. Там же моно отримати і розгорнуту консультацію про вибір і купівлю моделі, яка вас цікавить, яка ідеально підійде під індивідуальні умови культивації.

Дивитись все...