Що таке аеропоніка?

Вирощування рослинних культур безпідставним способом знаходить все більше шанувальників серед сучасних гроверів. Це спричинено незаперечними перевагами даного методу культивації рослин.

Аеропоніка – це різновид гідропоніки, який забезпечує харчування рослин шляхом зрошення кореневої системи розчином з води та органо-мінеральних добавок.< /p>

Що таке аеропоніка: історичний екскурс

Вперше про своєрідний спосіб культивації рослин заговорили в середині минулого століття. Пізніше напрацювання біологів зацікавили світову космонавтику – аеропоніка і дозволяла успішно культивувати рослини в невагомості.

Головним принципом культивації стало те, що коренева система не занурюється в субстрат, як це робиться при органічному вирощуванні, і не міститься в поживному розчині, як це можна спостерігати в гідропоніці.

Коренева маса ніби виявляється підвішеною в повітрі, де виробляється автоматизоване її зрошення. За допомогою сучасного обладнання забезпечується регулярне надходження поживного розчину.


Як влаштована система аеропоніки

Для культивації рослин аеропонічним методом використовуються спеціальні стелажі, обладнані отворами для фіксації окремого чагарника. Під стелажом розміщена камера для зрошення кореневої системи рослин. Система абсолютно герметична.

Тут встановлені форсунки, які забезпечують розпилення живильної вологи. Процес повністю автоматизований – через часту періодичність зрошення кореневих систем. Така механізація культиваційного процесу дозволяє практично повністю виключити участь гровера, що дуже економить час.

Надлишок вологи, що розпорошується форсунками, осідає на дні камери, а потім – випаровується, обволікаючи кореневу масу канабісу, наче туман.

Аеропоніка: плюси та мінуси технології

Гровери з усіх точок земної кулі поєднані спільною метою – вони націлені на оптимізацію процесу вирощування улюбленого сорту. Щороку наука представляє до уваги рослинників все нові й нові досягнення: збалансовані стимулятори, багатофункціональне обладнання та навіть унікальні технології вирощування культур!

Аеропоніка – це один із способів культивації, який дозволяє значно збільшити обсяг врожаю та допомагає розкрити індивідуальний потенціал сорту. Безперечно, цей метод несе в собі чимало переваг, які гідно оцінили сучасні гровери:

  • Прискорення процесу вегетації та, як наслідок, - збільшення кількості харвестів. Досвідчені рослинники стверджують, що на аеропонічному вирощуванні можна отримати до 6 урожаїв на рік!
  • Збільшення обсягу харвесту. Здорові рослини виробляють величезну кількість великих суцвіть, що значно перевищує кількість урожаю при органічній культивації.
  • Бездоганне здоров'я рослин. Грамотно організована система аеропоніки дає можливість культивувати здорові чагарники зі стабільно високим імунітетом і опірністю до різних захворювань.

Як це відбувається? Рослина, що культивується органічним способом, витрачає левову частку енергії на пошуки поживних речовин у ґрунті. Сили організму йдуть на розподіл клітин – зростання кореневого чохла з метою розширення площі пошуку харчування.

Аеропоніка доставляє органічні та мінеральні речовини штучно – так рослина може зосередитися на розвитку надземної частини. Це призводить до зміцнення імунітету рослин та форсування процесу вегетації культури - збільшується кількість суцвіть та обсяг харвесту.

  • Екологічність процесу культивації. Система аеропоніки має на увазі концентроване харчування кореневої системи. Таке спрямоване годування чагарника дозволяє значно скоротити кількість синтетичних добрив, на відміну органічної культивації.
  • Чистота процесу. Органічне вирощування будь-якої рослинної культури  пов'язано з використанням ґрунту чи субстрату. Це приносить додатковий клопіт: очищення ємностей і приміщення від бруду. При аеропонічній культивації вдається зберігати все у чистоті.
  • Автоматизація процесу. Включення людини в систему аеропоніки мінімальне, що дозволяє заощаджувати час гроверу.

Для того, щоб дати об'єктивну оцінку аеропоніці, потрібно розглянути і мінуси цього способу культивації:

  • Складність культиваційного процесу. Аеропоніка має на увазі ретельне занурення гровера в теоретичний матеріал. Важливо досконало вивчити функціонал системи, якщо ви бажаєте досягти хороших результатів.
  • Залежність електроживлення. Зважаючи на те, що процес культивації повністю автоматизований, він вимагає стабільного підключення електроенергії. Тривала відсутність напруги може спричинити стрес у рослин або навіть спровокувати загибель чагарників.
  • Стерильність. Система аеропоніки дуже слабка перед впливом патогенної мікрофлори. Тому важливо ретельно обробляти та знезаражувати обладнання та аксесуари для гровінгу.

Якщо ви стоїте перед вибором аеропоніка або гідропоніка, то рекомендуємо оцінити ваші індивідуальні можливості, навички та вміння, проаналізуйте умови, в яких проводитиметься культивація рослин. Якщо є можливість – проконсультуйтеся з досвідченішим гровером та попросіть його поради.

Так чи інакше, вибір оптимального способу вирощування культури – це сукупність низки факторів, що впливають на процес грова.




Дивитись все...