Що таке CoolTubes та як його використовувати?

Ключовими аспектами успішної культивації є унікальний генетичний потенціал рослини та такі індивідуальні умови як температурний режим та освітлення.

Найбільш ефективним освітлювальним обладнанням прийнято вважати лампи типу ДРІ і ДНат, однак у цих пристроїв є один незаперечний мінус - вони надмірно прогрівають повітря всередині гроубокса. Тоді на допомогу гроверу приходить култуб – вентильований світильник, який допомагає знизити температурний показник.

Для чого потрібен cooltube

Рослинники знають, що дефіцит світла згубно позначається на здоров'ї рослин, тому багато гроверів набувають потужних ДНат і ДРІ ламп для освітлення гроубоксу. Такі прилади заповнюють нестачу світла і водночас призводять до підвищення температури всередині конструкції.

Надлишок тепла для культур так само небезпечний, як і його дефіцит – рослина уповільнює природний процес вегетації, знижується врожайність культури, порушується процес фотосинтезу. Зовні стан чагарника, що страждає від спеки, може бути схожим на дефіцити мінеральних компонентів.

У деяких випадках лампи можна підняти на безпечну для рослин відстань, щоб зменшити теплову дію на пагони. Якщо ж розміри гроубоксу не дозволяють проводити таких маніпуляцій, то рослинники вдаються до використання култуба.

Cooltube забезпечує надходження достатньої кількості освітлення, знижуючи при цьому температуру, яка походить від освітлювального приладу.


Cooltube: що це за пристрій?

Для початку розберемося, - що таке култуб? Це трубка, виготовлена ​​із спеціального жаростійкого скла, всередині якої розміщена ДРІ або ДНат лампа. З боків конструкції передбачені спеціальні кріплення – за допомогою хомутів cooltube фіксується у вентиляційній системі. Таким чином, скляна трубка з лампою всередині виявляється на шляху повітряного потоку, який охолоджує лампу і не дає їй виділяти велику кількість тепла.

Це не лише покращує умови культивації рослин, а й підвищує експлуатаційні характеристики самої лампи. Будьте певні, що тепер лампа прослужить набагато довше!

Крім цього, освітлювальна конструкція оснащена алюмінієвим відбивачем світла. Кут нахилу відбивача гровер може регулювати самостійно, концентруючи світловий потік на певній частині гроубоксу або розсіюючи його по всій площі.

Култуб для ДНат легко монтувати – з установкою цього освітлювального пристрою впорається навіть новачок. Для цього в комплекті йде вся потрібна фурнітура, за допомогою якої ви можете фіксувати конструкцію в будь-якому зручному місці.

Види конструкцій

Скляний вентильований світильник може бути двох видів:

  • вертикальний;
  • горизонтальний.

Як ви могли здогадатися з назви, вертикальний світильник встановлюється вертикально – паралельно стеблам чагарників. Світло зі скляної трубки розсіюється практично рівномірно по всій висоті рослин.

Що ж до горизонтальних моделей, то їм доречно використання тих самих алюмінієвих відбивачів, про які йшлося вище. Пластини допомагають сфокусувати освітлення у потрібній області гроубокса.

Як вибрати культуб для ДНат

При виборі моделі орієнтуйтеся на вихідні параметри лампи та діаметр різьблення для підключення вентилятора.

Дослідні гровери не рекомендують економити на придбанні якісного култуба іноземного виробництва – зверніть увагу на професійне обладнання високої якості. Найчастіше закордонні моделі демонструють відмінні експлуатаційні показники та відрізняються своєю зносостійкістю. Зверніть увагу на якість скла, яка використовується для виготовлення пристрою.  Важливо враховувати те, наскільки велика світловіддача матеріалу, який використовувався для виготовлення світильника.

Придбання якісного обладнання дуже спростить процес культивації і принесе лише позитивні враження від грова. Віддавайте перевагу перевіреним виробникам та займайтеся культивацією із задоволенням!Дивитись все...